Şeftali Prens ve Gülen Çiçekler

Konu: Bu masal, neşeli Şeftali Prens’in dünyayı gülen çiçeklerle doldurma hedefini ve maceralarını anlatır. Şeftali Prens, gülümsemesiyle herkesi mutlu eden bir karakterdir. Masal, dostluk, neşe ve güzellik değerlerine vurgu yapar.

Bir zamanlar, Şeftali Prens adında neşeli bir prens yaşarmış. Prensin yüzü her daim gülümser, kalbi sevgiyle dolu olurmuş. Şeftali Prens’in en büyük hedefi, dünyayı gülen çiçeklerle doldurmakmış. Bu yüzden her gün bahçelerde gezinir, çiçeklere gülümseyerek “Merhaba!” dermiş.

Bir gün Şeftali Prens, uzun bir yolculuğa çıkmaya karar vermiş. Çünkü şöyle düşünmüş: “Daha fazla gülen çiçek görmek için dünyanın farklı köşelerine gitmeliyim.” Yanına sadık arkadaşı İnci Köpek’i de alarak yola koyulmuşlar.

Şeftali Prens ve İnci Köpek, birçok farklı ülkeyi ziyaret etmişler. Her yerde insanlar onları gülümseyerek karşılamış, çünkü Şeftali Prens’in gülümsemesi bulaşıcıymış. Onlarla tanışan insanlar da gülmeye başlarmış. Bir köydeyken, Şeftali Prens, sihirli bir şeftali bulmuş. Bu şeftali, gülen çiçeklerin tohumlarını içeriyormuş. Şeftali Prens çok sevinmiş ve hemen şeftaliyi toprağa ekmeye karar vermiş. Toprağı eşeledikten sonra şeftali tohumunu yerleştirmiş ve ona “Gülen” adını vermiş. Sabırsızlıkla beklemiş ve her gün ona su vermiş, sevgiyle bakmış. Bir rivayete göre aslında bu olaydan sonra adının Şeftali Prens olarak anıldığı söylenirmiş.

Birkaç hafta sonra, tohumdan bir fidan çıkmış. Şeftali Prens çok sevinmiş ve Gülen fidanını öperek ona “Hoş geldin!” demiş. Gülen fidanı her geçen gün büyümüş ve güzel çiçekler açmış. Bu çiçekler, insanları gördüklerinde gülmeye başlamış. Şeftali Prens’in hayali gerçek olmuş, dünya gülen çiçeklerle dolup taşmış.

Şeftali Prens ve İnci Köpek, maceralarına devam etmişler. Bir gün, ormanda kaybolmuşlar. Yollarını bulmaya çalışırken, karşılarına bir kurt çıkmış. Kurt korkutucu görünse de Şeftali Prens gülümsemesini hiç eksik etmemiş. “Merhaba, güzel kurt! Yolumuzu bulmamıza yardımcı olur musun?” demiş. Kurt şaşırmış ve sonra gülmeye başlamış. “Tabii ki yardımcı olurum, gülümseyen prens!” demiş. Kurt, Şeftali Prens ve İnci Köpek’e yollarını göstermiş ve onlara eşlik etmiş. Beraber kahkahalar atarak ormanda dolaşmışlar.

Sonunda, Şeftali Prens ve İnci Köpek eve dönmüşler. Yaptıkları yolculuk boyunca birçok insanın yüzünde gülümseme bırakmışlar. Şeftali Prens, köy meydanına giderek topladığı Gülen çiçeklerini dağıtmış. İnsanlar çiçekleri aldıklarında gülümsemeye başlamışlar. Köy halkı, Şeftali Prens’e minnettarlıkla teşekkür etmiş. Prens, Gülen çiçekleriyle köyden ayrılırken herkes ona gülümsemiş.

Şeftali Prens, İnci Köpek ve Gülen çiçekleriyle dolu bir dünyada mutlu mesut yaşamaya devam etmişler. Şeftali Prens’in neşesi ve gülümsemesi, insanları her zaman mutlu etmiş. Ve böylece, dünyada herkesin yüzünde birer gülümseme olduğunu görmüşler.

Benzer Masallar